Údržba a mytí kamene

Údržba kamene a kamenných povrchů je po dokončení revitalizace Vašich povrchů tím nejdůležitějším faktorem, která má značný vliv na životnost, dlouhodobost a dlouhodobě udržitelnou optiku a estetickou stránku Vašich povrchů a podlah. V našem společném zájmu jsme pro Vás připravili tento instruktážní návod, týkající se kvalitního a vhodného provádění pravidelné údržby Vašich kamenných povrchů. Tímto Vás žádáme o dodržení námi ověřených a doporučených standardů pravidelné údržby kamenných povrchů.

Údržba a mytí kamene

Kamenné povrchy jenž byly hloubkově penetrovány a impregnovány systémem Finalit Professional® – jsou hloubkově ochráněny a prostřednictvím povrchové vysoce odolné impregnace nemůže do povrchu materiálu a do spár proniknout žádná voda, proto je nutné povrch stírat velmi navlhko, popřípadě větší vlhkost stáhnout gumovou stěrkou či vlhkým mikromopem či hadrem nebo případně povrch osušit savým mopem nebo hadrem.

Kamenné povrchy jenž byly hloubkově penetrovány a impregnovány systémem Finalit Professional® je za stranu našeho sdružení doporučeno pravidelně udržovat kvalitním a ekonomicky přijatelným úklidovým systémem a přípravkem české firmy GUAa | DEZISAN PROFI®, který výrazně prodlužuje životnost ochrany kamenných povrchů – impregnací systému Finalit Professional®, jelikož nikterak chemicky nenarušuje povrchovou stabilitu a ochrany schopnost impregnací, včetně protiskluzných, hydrofobních a paropropustných vlastností kamenných povrchů.

Kamenné povrchy a kvalitní úklidový a údržbový systém jsou dvě spojené nádoby. Naše sdružení dlouhodobě doporučuje ověřený a ekonomicky – technologicky funkční úklidový a údržbový systém GUAa® | DEZISAN PROFI®. Sdružení GUAa je česká sdružení vyrábějící vysoce účinné širokospektrální dezinfekční a úklidové prostředky. Jedná se o vodou ředitelné polymery, které eliminují bakterie, viry a plísně. Tyto námi doporučované úklidové přípravky z řady DEZISAN®, nejsou toxické k žádné formě života, včetně lidí, rostlin a zvířat. Nepoškozují zdraví ani životní prostředí.

Posláním našeho sdružení je přispět k maximální spokojenosti Vás jako našeho zákazníka a především k dosažení co nejvhodnější pravidelné údržby kamenných povrchů včetně šetrnému přístupu a vytvoření prostředí bez nebezpečných bakterií a to cestou šetrnou k životnímu prostředí. Tímto Vám doporučujeme cenově dostupné výrobky a snažíme se o maximální spokojenost Vás – našich zákazníků. Naším cílem je dlouhodobá udržitelnost ochrany kamenných povrchů a svěřeného majetku.

Údržba a mytí kamene

Naše sdružení doporučuje užívat k pravidelné údržbě kamenných povrchů produktové řady a výrobky firmy GUAa® z řady DEZISAN®, jenž jsou díky nově vyvinuté jedinečné technologii revolucí v dezinfekci a údržby kamenných povrchů a to především díky 0% obsahu chlorových částic, které obecně narušují a snižují životnost impregnace a ochrany kamenných povrchů.

Výrobky DEZISAN® byly navrženy pro použití prakticky ve všech částech objektů od veřejných a komerčních prostor až po domácnosti od koupelny až po dětský pokoj. Pravidelným používáním dezinfekčních prostředků si výrazně ozdravíte prostředí kolem vás a snížíte rizika onemocnění, případně jejich přenosu. Všechny výrobky jsou vodou ředitelné roztoky na bázi polymeru PHMG bez obsahu chlóru, alkoholu, aldehydů a fenolů a mýdlových složek. Jejich aplikaci tedy neprovází nepříjemný pach agresivních chemikálií. Nepoškozují žádné ošetřované materiály (dřevo, plast, textilie, atd.), jsou nehořlavé.

Výrobky DEZISAN® zabezpečí pravidelným používáním bakteriální čistotu pravidelně udržovaných kamenných povrchů a jejich dlouhodobou ochranu před mikroorganismy a plísněmi a narušením impregnací. Pravidelným ošetřením vznikne na povrchu tenká polymerová vrstva, která po předepsané expoziční době eliminuje biologické znečištění (bakterie, viry, plísně, houby) na ošetřovaném povrchu, navíc tento povrch ochrání až několik dní a snižuje riziko jeho opětovné kontaminace.

Údržba a mytí kamenePolymerovou vrstvu je možno po předepsané době působení odstranit opláchnutím vodou. V některých případech je to však nežádoucí – zejména tam, kde je biologické zatížení prostor enormní (netýká se povrchů, které přicházejí do přímého kontaktu s potravinami). Systém DEZISAN® eliminuje široké spektrum mikroorganismů – bakterie, viry, plísně, houby (včetně TBC, BVDV virus, Vakcinie Virus, Adenovirus, Poliovirus).

Bezchlórové dezinfekční prostředky řady GUAa PROFI® jsou určeny pro dezinfekci všech omyvatelných ploch, povrchů a vybavení ve zdravotnických zařízeních (možné používat i v přítomnosti lidí), v potravinářství a veřejném stravování, v prostředcích hromadné dopravy, veřejných prostorách a jejich zařízeních. Dezinfekce DEZISAN PROFI® je určená pro profesionální a domácí použití.

Úklidové přípravky a dezinfekce DEZISAN PROFI® mají charakteristický dlouhotrvající antibakteriální, antivirový a protiplísňový účinek. V běžných pracovních koncentracích nepoškozuje žádné materiály – je nekorozivní. Ošetřené povrchy nemění barvu. Dezinfekce neobsahuje alkohol, aldehydy, fenoly, estery, žádné tekavé ani leptavé látky. Dezinfekce GUAa PROFI je nehořlavá, nemá vedlejší účinky.

Vlastnosti:

 • vysoká absorpce mastnot a nečistot
 • transparentní optika, transparentní, bezbarvý́
 • neobsahuje mýdlo – tím snadné čištění bez tvorby šmouh a nebezpečí uklouznutí
 • neobsahuje alkohol / vysoká dezinfekční síla
 • biologicky odbouratelný́ – šetrný vůči životnímu prostředí
 • ředitelný pro silné čištění až 1:40, pro strojové čištění až 1:100
 • ruční vytírání povrchu: jedno víčko = cca 30 ml dát do 3-5ti litrů vody
 • teplota vody: max. 40 stupňů / povrch vytírat velmi navlhko
 • ošetřování a udržování všech naimpregnovaných povrchů
 • vhodný pro běžné čištění všech materiálů, čištění spár, plísní, gumových šmouh, malých (čerstvých) skvrn
 • neutrální pH (jako voda), PH hodnota: 7 / nenarušuje impregnace povrchu

Kontaktní e-shop: https://www.guaa.cz/9-guaa-profi

Tímto Vám děkujeme za Váš čas stráveným pročtením tohoto metodického návodu námi doporučené pravidelné údržby kamenných povrchů, který Vám dlouhodobě zajistí kvalitně funkční a snadno udržovatelné kamenné povrchy.

V případě Vašeho zájmu můžete navštívit naší fotogalerii či videogalerii a prohlédnout si ukázky našich realizací či přímo sekci ceník, kde naleznete přehled našich úkonů a jejich cenových hladin.

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na spolupráci.

Vedení společnosti Kamenický Servis®