Skinrock

Kamenné obklady, obklady z kamene, obkladačské kamenické práce, kamenné obklady na míru, přírodní kamenné obklady, interiérové kamenné obklady, exteriérové kamenné obklady, konzervace kamenných obkladů, impregnace kamenných obkladů a jejich instalaci je připravena zajistit dle Vašeho přání a požadovaného rozsahu služeb naše odborně prováděcí sdružení Kamenický Servis® ve spolupráci s partnerskou firmou MZ wood s.r.o.

Restaurování památek Praha

Kamenický Servis® je odborně způsobilou a renomovanou prováděcím kamenickým sdružením s kvalitním zázemím zakládajícím se na odborném vzdělání, teoretických vědomostech a bohaté a dlouholeté praxi prováděných služeb a realizací a spoluprací s významnými institucemi v rámci ČR a Británie, Německa a renomovanou prodejní a distribuční firmou MZ wood s.r.o.

Restaurování památek Praha

Hlavním zdrojem odborných znalostí sdružení Kamenický Servis® je studium středoškolských kamenických oborů a dlouholeté studium architektury a dějin stavebního umění z hlediska architektonických slohů a jejich nosných prvků v kamenickém a stavebním řemeslném odvětví v rámci Evropy a Británie.

Obklady z kamene SkinRock™ v rámci našeho estetického přístupu a vnímání povrchů našeho sdružení přímo souvisí s architektonickým vnímáním. V rámci námi odborně prováděných prací a úkonů je zapotřebí znát význam slov a jejich různých spojeních tak jako tomu je v architektuře. Pokud známe význam tvarů, postav, barev, materiálů, proporcí, jsme připraveni a z velké části schopni „číst“ architektonická, umělecká, řemeslná i umělecká díla především záměry tvůrců, projektantů, architektů, stavitelů aj. Architektura nás obklopuje téměř všude a umět v ní číst je nejen odborně způsobilou povinností našeho sdružení, ale také zábavou a do jisté míry naším koníčkem.

Restaurování památek Praha

Kamenné obklady SkinRock™ a vstupní informace

Kamenné obklady SkinRock™ jsou skutečně luxusní záležitostí, jelikož představují nefalšovanou přírodu u vás doma. Vyrábí se pouze z přírodních materiálů – břidlicových pásků, pískovce nebo kvarcitu. Břidlicové obklady jsou nejtmavší a prostupují jimi oxidy železa, čímž vzniká charakteristický narezlý vzhled. Kamenné obklady z pískovce mají zase krásné, teplé tóny a obklady z kvarcitu jsou pro svůj neotřelý vzhled oblíbené na obklad chodníků, teras a bazénů.

Kamenné obklady SkinRock™ kromě elegantního vzhledu mají výjimečné vlastnosti, jelikož jsou velice pevné a běžným užíváním téměř nezničitelné, dají se použít do interiéru i exteriéru, vaše možnosti jsou doslova nevyčerpatelné, jsou odolné vůči slunci, dešti, sněhu, mrazu a hodí se i pro obklad koupelny nebo krbu, kamenné obklady se lepí tak, že nejsou vidět spoje a plocha působí celistvě a minimalisticky. Obklady mají navíc i výborné izolační vlastnosti. To jsou unikátní kamenné obklady SkinRock™.

Kamenné obklady SkinRock™ patří k materiálům nejen pro obkládání interiéru, ale i exteriéru. Jedná se o přírodní materiál, který vyniká nejen originální strukturou, ale i barevnou kombinací. Mezi výhody patří: nízká nasákavost, mrazuvzdornost a odolnost proti okolním vlivům. Kamenné obklady se vyrábějí složitějším výrobním postupem a i samotná dostupnost přírodního kamene zvedá tento produkt na jeho hodnotě. Dalším specifikem je také jeho hmotnost, která je porovnatelná s většinou betonových obkladů. Chcete-li zaručit plynulý přechod mezi stěnou a rohem, použijte kamenné obklady SkinRock™, které vám zaručí dokonalý a přírodní vzhled.

Restaurování památek Praha

Sdružení SkinRock™ sídlí ve Švýcarsku a vyrábí v Pune, Indii od roku 2013. SkinRock™ je obklad vyrobený z přírodního kamene. Kámen je stažen na celistvý nosný film v tenkých vrstvách. I větší plochy obkladu, 120×60 a 250×120 cm ( k dostání jsou i větší formáty), jsou velmi lehké a mohou být nalepeny na téměř jakýkoli povrch, ať už je to běžná omítka, dřevo, kov, lamino, keramika nebo beton, a vytvořit tak příjemné přírodní prostředí. V současné době nabízíme různé druhy přírodní břidlice a křemence od elegantních stříbrných tónů po zelené, šedé a černé odstíny.

Kamenné obklady SkinRock™ jsou vhodný na všechny typy interiérových i exteriérových povrchů. Lehké a přesto pevné obkladové desky Vám náš odborník rychle a snadno nainstaluje a stejně tak péče o přírodní kámen je po počáteční impregnaci a konzervaci systémem Finalit™ jednoduchá. SkinRock™ vzniknul v roce 2013, aby přinesl v kamenickém průmyslu inovaci. Cílem bylo vyrobit nový, trvale udržitelný produkt z přírodního kamene. Při hledání vhodných ložisek byla pro své geologické bohatství vybrána Indie.

Restaurování památek Praha

Kamenné obklady SkinRock™ se skládají z odštěpené vrstvy přírodní břidlice nebo křemene, se zadní stranou z polyesteru a laminátové výztuže pro zachování prostorové stability. Přírodní kámen ve své přírodní barvě dělá z každého kousku obkladu unikát.

Technické parametry obkladového systému SkinRock™:

 • Hmotnost na m2: přírodní kámen 0,10 kg / polyester 1,30 kg / laminát 0,10 kg
  Celková hmotnost na m2: 1,45 kg/m2
 • Tloušťka materiálu v mm: povrch 1,0 mm /Polyester + laminát cca 0,5 mm
  Celková tloušťka materiálu: 1,5 – 2,0 mm
 • Výrobní formáty: 120×60 cm/250×120 cm
  Atypické formáty: na objednání / dle dohody a prostorových požadavků

Restaurování památek Praha

Kamenné obklady SkinRock™ a jejich použití je na základě deskové zadní strany opatřené vrstvou křemenného písku, je ideální pro obkládku stěn v interiéru a exteriéru. Jako podklad je vhodný beton, potěr, keramika, dřevo, překližka, sádra, sádrokarton a stěny z prefabrikovaných dílců.

Kamenné obklady SkinRock™ v rámci instalace a obkládky vyžadují podklad, který musí být schopný zatížení, tvarově stabilní, pevný, rovný, bez uvolněných částic, prachu, olejů, tuků a jiných látek, které působí na odlučování materiálu. Kontrolu podkladu je nezbytně nutno provést před každým pracovním krokem.

Kamenné obklady SkinRock™ nelze instalovat na nerovné podklady, které je třeba před pokládkou srovnat vhodnou špachtlí. Nasákavé i nenasákavé podklady musí být ošetřeny nejdříve základním penetračním nátěrem systémem Finalit NR.21s v poměrovém ředění 1:3 s vodou.

Restaurování památek Praha

Kamenné obklady SkinRock™ lze upravit řezáním a to lehce za mokra frézkou nebo úhlovou bruskou s diamantovým dělícím kotoučem . U skrytých řezacích hran může řezání probíhat pomocí nůžek na plech. Nízká teplota okolí snižuje plasticitu materiálu.

Kamenné obklady SkinRock™ a jejich vyspárování předpokládající vlhkost doporučujeme pokládání se spárou o minimální šířce 2 mm. Po vytvrdnutí tenké vrstvy lepidla můžeme provést spárování např. Skinrockem®-Grout. Ve všech jiných prostorách je možné pokládání od okraje k okraji (bez okrajů) a rovněž tradičními způsoby pokládky.

Kamenné obklady SkinRock™ a jejich odchylky v barvě mají své opodstatnění. Dýhy z přírodních kamenů se zhotovují výhradně ze štěpných materiálů. Skládají se z různých depozitních vrstev a vykazují tak barevné rozdíly mezi různými vrstvami. Proto je každá dýha unikátní. Samozřejmě se stále snažíme o to, abychom dodávali barevně a strukturálně podobné desky. Proto je nutné obzvlášť u větších ploch, které jsou vedle sebe, sdělit přání týkající se barvy a struktury.

Restaurování památek Praha

Kamenné obklady SkinRock™ a objednávka

Objednávka kamenných obkladů SkinRock™ předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Je vhodné kamenné obklady a kamenické práce objednávat v dostatečném předstihu, alespoň týden předem. Nejvhodnější forma objednávky a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše sdružení pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet. V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Restaurování památek PrahaAdresa a lokalita místa
 2. Plocha v m2
 3. Materiál a typ obkladu
 4. Doplňkové služby
 5. Čas a preferovaný termín realizace

Kamenné obklady SkinRock™ a cenová nabídka

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše sdružení preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se koberec nachází a domluvit se na odhadu počtu m2, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše sdružení připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Cenová nabídka na provedení kamenných obkladů vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Restaurování památek PrahaAdresa a lokalita místa
 2. Počet pracovníků
 3. Odhad počtu m2
 4. Cena Kč /m2
 5. Doprava
 6. Speciální čističe a odstraňovače
 7. Doplňkové služby (impregnace aj.)
 8. Předběžná konečná částka

Cenová nabídka kamenných obkladů SkinRock™ vždy zahrnuje základní technologické úkony s použitím vlastní techniky.. Speciální vícepráce a nadstandardní technologické úkony jsou účtovány separátně za příplatek. Toto je vždy ze strany našich pracovníků a vedení našeho sdružení konzultováno s klientem před tím, než-li budou případně použity.

Restaurování památek Praha

Impregnace a konzervace obkladů SkinRock™

Kamenné obklady SkinRock™ a povrchy z přírodního kamene by se měly i přes jejich použitou impregnaci čistit pravidelně za mokra. Doporučujeme použití běžně prodávaných prostředků na údržbu přírodního kamene. Přírodní kámen se vymýváním neopotřebuje a získá při pravidelné péči sytější barvy a struktury. Po použití základních čistících prostředků by měl být přírodní kámen ošetřen leštidlem. V žádném případě bychom neměli používat abrazívní prostředky, mýdlo, čisticí prostředky obsahující kyseliny a čisticí prostředky obsahující louh ( odmašťovadla).

Impregnace kamenných obkladů SkinRock™ a jejich následná dlouhodobá ochrana a konzervace je velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištěné materiály výrazně delší dobu, jelikož vyčištěný povrch je ochráněn vrstvou molekul, nanočástic a pevných částic , které obalí strukturu povrchu, vyplní strukturu povrchu a zamezí tak pronikání nečistot do vyčištěného povrchu a je tak mnohem snadnější čištění a údržba povrchu , jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu vyčištěného a renovovaného materiálu.

Konzervace kamenných obkladů SkinRock™ dle norem britské certifikace IICRC a profesionálního systému renovace kamene ISIS System™ je prováděna dle měření infra teplotním měřičem a hydro měřičem z hlediska vlhkosti povrchu. Tyto informace nám následně umožní zvolit vhodný čas aplikace penetrace či impregnace na renovovaný a vyčištěný povrch kamene. V případě zbytkové vlhkosti v povrchu kamene, může dojít k nedostatečnému zesíťovaní částic impregnace a slabé ochraně impregnovaného povrchu. Takto jsou prováděny ochranné konzervace vysoce kvalitním systémem Finalit®.

Konzervace kamenných obkladů SkinRock™ a povrchů systémem Finalit® umožňuje z hlediska kvality a životnosti ty nejoptimálnější parametry. Vše je dáno technologickým zázemím významné rakouské sdruženíi Finalit Komplett-Steinpflege GmbH – specializující se na ošetřování kamene a keramiky. Kamenický mistr s bohatými zkušenostmi p. Kurt Leidinger započal společně se vyvíjet produkty pro čištění a dlouhodobou ochranu – impregnaci a konzervaci kamene více jak před 50-ti lety a jejich cílem bylo vyvinout produkty, které by uměly komunikovat s látkami obsaženými přímo v kamenech. Toto vše zaštítila od roku 1999 jeho dcera a evropská znalkyně kamenných materiálů Ing. Mag. Margit Leidinger.

Restaurování památek Praha

Konzervace kamenných obkladů SkinRock™ a povrchů systémem a produkty Finalit® jsou pro naše realizace také optimální z toho důvodu, že jsou testovány a certifikovány zkušebním ústavem MA 39 Versuchs- und Forschungsanstalt der Stadt Wien a lze je používat celosvětově na památkově chráněných objektech díky jejich certifikaci. Základními vlastnostmi je odolnost vůči UV-záření, posypové soli, použitelnost v potravinářství, paropropustnost, odolnost vůči skvrnám a odpudivost vůči vodě. Finalit® je špičkou v ochranně povrchů také především díky budoucí technologii nezávadné a co nejpřirozenější ochraně povrchů a to díky tzv. plast-polymerní ochraně povrchů s podílem pevných částic, což je odborníky nazýváno jako ochranné impregnace 3-tí generace, neboť neobsahují chemické rozpouštědlové látky, vosky, silikonové, siloxanové a silanové částice, ponechávají povrhu přírodní a naturální vzhled a mají vysokou odolnost.

Konzervace povrchů systémem Finalit® má celosvětové renomé. K nejznámějším a nejvýznamnějším referencím patří práce prováděné na Sakkára a Cheopsově pyramidě v Egyptě, impregnace památníku princezny Diany v Hyde Park v Londýně, impregnace povrchů v kostele Frauenkirche Drážďany. Mnoho realizací je samozřejmě prováděno v Rakousku – Parlament Wien, Rakouská národní banka, nová budova nádraží Westbahnhof , Metronom v Praze 7, Úřad vlády České Republiky na Praze 1, Hotel Four Seasons Praha 1 a další významné národní a mezinárodní reference.

Restaurování památek Praha

Impregnace kamenných obkladů SkinRock™ systémem Finalit® se zabývá a nabízí z hlediska životnosti ty nejoptimálnější a nejvíce životnější ochranné systémy na světě. Z tohoto důvodu naše sdružení tento jedinečný ochranný systém jako jediný vhodný pro naše potřeby aplikuje a provádí tyto ochranné systémy Finalit® již velmi dlouhou dobu. Důvodem je nejdelší validní dlouhodobá záruka a životnost ochranných nátěrů – penetrace a impregnace včetně ochranných protiskluzných bezpečnostních norem a jakostí, zvýrazňujících schopností. Tento system Finalit® jako jediný na světě vyvinul a aplikuje tzv. horkou impregnaci, která se při aplikaci nahřívá na 60°-70° celsia a díky dočasné změně velikosti částic proniká hluboko do konzervovaných povrchů a jedinečně uzavírá povrchu ze vnitř ven a z venku do vnitř.

Konzervace kamenných obkladů SkinRock™ se liší dle typu materiálu, povrchové úpravy, savosti, budoucí zátěže a také a především dle životnosti a optických vlastností. Základem kvalitní dlouhodobé ochrany povrchů je použití kombinace penetrace „hloubkové ochrany“ (tzv. plniče pórů a kapilár) a impregnace (povrchové ochrany). Optické zvýraznění a jeho intenzita se provádí a určuje typem penetrace (transparentní nebo zvýrazňující). Optická a funkční životnost je dána především 2-komponentním složením aplikační koncepce systému Finalit® & ISIS System™. System Finalit se dělí na 3 životnostní úrovně – 3 letá ochrana / 5-ti letá ochrana / 7-10ti letá ochrana (horká impregnace). Životnost ochranných systémů je dána typem a druhem ochranné konzervace.

Restaurování památek Praha

Produkty Finalit® jsou vyráběny a produkovány jako vysoce efektivní koncentráty pro profesionální základní čištění, impregnaci a ošetřování přírodních kamenů, dlažby, cotto, terasa, betonu, kamenných obkladů SkinRock™ a mnoho jiných. Je jedno, jestli přírodní kámen, mramor, žula, pískovec, vápenec, umělý kámen, kamenina, teraso, Cotto, kabřinec, cihla, beton apod. – díky produktům Finalit budou Vaše problémy vyřešeny!

V případě Vašeho zájmu můžete navštívit naší fotogalerii či videogalerii a prohlédnout si ukázky našich realizací či přímo sekci ceník, kde naleznete přehled našich úkonů a jejich cenových hladin.

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na spolupráci.

Vedení společnosti Kamenický Servis®