Kamenický Servis® přináší novinky ze světa kamenického oboru a tohoto překrásného řemesla. Dostalo se nám darů nevídaných v podobě nově vydaných knižních titulů v podobě dvou velice pěkných svazků, zaměřujících se na kamenické práce a jejich historii a historické poselství znalosti kamene a kamenictví a nauce o kamenech a přírodních kamenných materiálech.

Kamenická knihaKamenická kniha Václava Rybaříka vydaná nadací Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích v Podkrkonoší přináší ucelený přehled o jednotlivých druzích ušlechtilých kamenů v České republice. Ke každému druhu kamene je uvedena charakteristika, jeho použití a výskyt daného kamene v České republice. Kniha nabízí odborné zpracování tohoto tématu. Najdete zde mimo jiné také vlastnosti a technické požadavky na ušlechtilé kameny.

Brožura Český kámenBrožura Český kámen obsahuje vyobrazení přírodních kamenů, které se na území České republiky vyskytují i s popisem, kde se určitý kámen těží. Brožura je psána v českém a anglickém jazyce.

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na spolupráci.

Vedení sdružení

Kamenický Servis®

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.