Kamenický Servis® se specializuje na odborné provádění broušení mramoru, renovace mramoru, krystalizace mramoru, impregnace mramoru a leštění mramoru, což je především o provedení profesionálního technologického ošetření mramoru, které má přímý vliv na jeho vzhled a užitné vlastnosti. Námi profesionální používané produkty systému a značek Finalit® Akemi, Bellinzoni, Obtego HTC chemickým složením vytvoří na povrchu ochranou vrstvu se sklovitou, lesklou či hedvábně matnou optikou včetně protiskluzné ochrany povrchu. Tím se zvýší lesk kamene, zvýrazní se jeho barva a zacelí se drobné rýhy na povrchu.

Renovace mramoru

Impregnace či krystalizace mramoru se z hlediska vstupních nákladů na ošetření mramoru jeví jako vyšší než u standardních metod ošetření (např. voskování), časem se však vložená investice vrátí, jelikož ošetření povrchu krystalizací či impregnací má dlouhodobější účinek a z hlediska následné pravidelné údržby. Existují specializované sdružení, které se touto metodou ošetření mramoru zabývají a sdružení Kamenický Servis® patří mezi ně.

Renovace mramoru formou krystalizace, kdy dochází v případě krystalizace mramoru o působení chemického prostředku nebo-li krystalizátoru, který svým působením v kombinaci se zaleštěním speciálními pady z kančího přírodního chlupu vytvoří na povrchu mramoru sklovitou vrstvu. Ta vykazuje okamžité zvýšení lesku kamene a mramoru, zvýraznění barev a zaleštění velmi jemných vrypů včetně toho, že se výrazně zvýší odolnost povrchu. Ošetřený povrch krystalizací má středně až dlouhodobý́ účinek, což je přímo závislé na zátěži povrchu. Na vysoce zatěžované povrchy naše sdružení doporučuje provedení aplikace leštitelné impregnace z protiskluznou a oděru odolnou ochranou.

Renovace mramoru

Renovace a leštění kamenné dlažby, obkladů a schodů z mramoru, travertinu, žuly, břidlice provádí sdružení Kamenický Servis® v rámci povrchové úpravy přírodních kamenů. Námi používané metody renovace zpevňují povrch kamene, prodlužují jeho životnost a usnadňují každodenní úklid. Veškeré stupně broušení a leštění provádíme pod vodou, odpadá tak možnost prašnosti a tím vznik dalších nákladů pro zákazníka.

Renovace mramoru a mramorových kamenných povrchů závisí na opotřebení a stavu kamene a především na požadavcích zákazníka, podle kterých jsme připraveni doporučit a provést nejvýhodnější způsob povrchové úpravy, a to od krystalizace přes lehké nebo hluboké broušení, tmelení a retušování prasklin až po vyrovnání prošlapaných míst. Před samotnou krystalizací je velice důležitá důkladná příprava povrchu kamene.

Renovace mramoru

Krystalizaci a impregnaci mramoru a kamenných podlah předchází příprava povrchů. Tuto přípravu provádíme vyšším, středním nebo lehčím broušení planetovou bruskou či kotoučových strojem a tzv. hybridním systémem, které se provádí v několika fázích pro úpravu kamene od mírně poškozeného povrchu až po velmi hladký povrch s vysokým leskem. Diamantové leštění slouží také pro kontrolu a zvýšení dalšího stupně lesku, který vznikne až po závěrečné krystalizaci či zaleštění polymerní impregnace a vždy tyto fáze leštění postupně vyhodnocujeme. Díky této průběžné kontrole můžeme také například při lokálním poškození dlažby provést renovaci pouze poškozeného místa s lehkým broušením „do ztracena“. Nebo dle potřeb našich zákazníků nabídnout i další, ekonomicky výhodné služby, jako je periodická obnova krystalizace nebo obnova lesku.

Renovace mramoru

Kamenický Servis® se specializuje na profesionální dlouhodobé impregnace mramoru a mramorových povrchů a to především systémem plast-polymerních leštitelných impregnací či na případné potřebné provedení doplňkových kamenických prací v rámci přípravy povrchu jako je např. repase, hluboké broušení pro vyrovnání výškových rozdílů po pokládce dlažby či prošlapaných a hluboce poškozených míst nebo na tmelení a retušování poškozených míst, kde praskliny a vydrolená místa v kameni opravujeme speciální metodou aplikace horkého tmelu s možnou retuší do barvy kamene. Horký tmel má v tomto stavu vysokou přilnavost a dostane se i hluboko do poškozených míst. Po takovýchto zásazích či lokální repasích mramoru doporučujeme našim klientům provedení aplikace tzv. Horké impregnace, která důkladně hloubkově uzavře repasované části kamene.